اطلاعیه ها

خيلي مهم - روند برگزاري آزمون غير حضوري از سامانه آزما

قابل توجه دانشجویان محترم

ضمن آرزوی سلامتی و تندرستی و همچنین موفقیت در امتحانات پایان ترم ، بدینوسیله روند آزمون غیرحضوری ( آنلاین ) به شرح ذیل اعلام می گردد .

آزمون غیرحضوری امتحانات پایان ترم دانشگاه از طریق سامانه آزما انجام خواهد شد .

نحوه شرکت در آزمون به این ترتیب بوده که بعد از برنامه ریزی آزمون در اداره امتحانات دانشگاه و تایید آن  ۱۵ دقیقه قبل از شروع آزمون شماره آزمون و کد امنیتی به شماره همراه دانشجویان از طریق پیامک ارسال می شود.

درصورتی که دانشجو به هر دلیلی مثل اختلال در سامانه پیامکی و یا در دسترس نبودن تلفن همراه پیامک آزمون را دریافت ننماید با مراجعه به صفحه اصلی سامانه آزمون آزما به آدرس exam.iaubir.ac.ir و همانطور که در تصویر نمایش داده شده در بخش "ورود به پنل کاربری" شماره دانشجویی ، رمز و کد تصویر را وارد نموده تا از زمانبندی و مشخصات ورود به آزمون مطلع گردد .

سامانه آزما

قابل ذکر است در بخش شماره دانشجویی ، شماره دانشجویی با فرمت آموزشیار وارد گردد :

دانشجویان ورودی ۹۹ : شماره دانشجویی با ۳۹۹ آغاز می گردد .

دانشجویان ورودی ۹۸ و ماقبل : عدد کد آموزشكده ( برای آموزشكده سما  بیرجند کد  355  است ) به ابتدای شماره شناسایی که با ۳۹ شروع می شود ، اضافه گردد .

رمز ورود پیش فرض برای کلیه دانشجویان همان شماره دانشجویی است که در بالا توضیح داده شد.

بعد از دریافت شماره آزمون و کد امنیتی در زمان شروع آزمون ، به صفحه exam.iaubir.ac.ir مراجعه و آن را در محل های تعیین شده وارد نموده و جهت پاسخگویی به سوالات وارد سامانه شوید .

جهت اطلاع از نحوه پاسخگویی به سوالات آزمون فیلم جلسه آموزشی سامانه آزما ویژه دانشجویان از از اینجا دریافت نموده و مشاهده نمایید .