اطلاعیه ها

⭕️ جزئیات برگزاری دوره تابستان اعلام شد

⭕️ جزئیات برگزاری دوره تابستان رشته های غیر پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد
 
✅ به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جواد علمایی معاون علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه، دستورالعمل «دوره تابستان سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ برای رشته های غیر پزشکی» دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کردند.
 
▶️ در این دستورالعمل تأکید شده است: در راستای استفاده بهینه از توان و قابلیت های منابع انسانی، صرفه جویی در زمان و نیز استفاده از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های موجود دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص برگزاری دوره آموزشی تابستان در مقاطع مختلف تحصیلی، این دستورالعمل ابلاغ می شود.
 
▶️ بر اساس این دستورالعمل؛ ثبت نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی از تاریخ ۹۹/۴/۲۸ تا ۹۹/۵/۲ ادامه دارد و شروع کلاس های درسی از تاریخ ۹۹/۵/۴ تا ۹۹/۵/۳۰ بدون احتساب زمان ثبت نام و امتحانات، ادامه می یابد و زمان برگزاری امتحانات از تاریخ ۹۹/۶/۱ تا ۹۹/۶/۶ است.
 
▶️ در این دستورالعمل آمده است: تعداد کل ساعات تدریس دروس نظری و عملی دوره تابستان مشابه نیمسال های اول و دوم بوده و طی ۴ هفته آموزشی و برای دروس نظری به صورت مجازی (غیر حضوری) برای دروس عملی به صورت حضوری اجرا می شود. واحدهای دانشگاهی موظفند در خصوص واحدهای درسی ارائه شده در دوره تابستان، اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.
 
▶️ بر اساس این دستورالعمل؛ حداکثر تعداد واحدهای درسی قابل اخذ در دوره تابستان برای مقاطع مختلف تحصیلی به شرح زیر است:
 
مقطع #کاردانی_پیوسته و #ناپیوسته | حداکثر تعداد واحد انتخابی ۸
 
 
▶️ برای دانشجویان دوره #کاردانی و #کارشناسی که با حداکثر ۱۰ واحد درسی فارغ التحصیل می شوند، اخذ ۱۰ واحد در دوره تابستان بلامانع است. بدیهی است اخذ دروس #صحیفه_انقلاب و #روخوانی_قرآن_کریم علاوه بر ۱۰ واحد امکانپذیر نیست و اخذ دروس #صحیفه_انقلاب و #روخوانی_قرآن_کریم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابی ذکر شده در فوق بلامانع است.
 
▶️ بر اساس بندهای این دستورالعمل، ارائه دروس در دوره تابستان اختیاری بوده و ترجیحاً در واحد دانشگاهی مرکز استان برگزار می شود. تمامی دانشجویان در مقاطع #کاردانی، #کارشناسی و #کارشناسی_ارشد می توانند در واحد محل تحصیل یا یکی از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور (فقط در یک واحد دانشگاهی) ثبت نام کنند. اخذ درس | دروس در واحد مقصد منوط به ارائه معرفی نامه از واحد مبدأ (به همراه لیست دروس) است و بدون معرفی نامه واحد مبدأ اعتباری ندارد و قابل قبول نخواهد بود. در این خصوص رعایت پیش نیازی و هم نیازی دروس در انتخاب واحد دانشجویان الزامی بوده و در صورت عدم رعایت پیش نیازی دروس، موضوع قابلیت پذیرش و ثبت را نداشته و واحدهای دانشگاهی از هرگونه مکاتبه در این خصوص خودداری کنند.