پرتال اساتید

 

پرتال دانشجویان

 

پرتال دانشجویان

 

مناسبت ها و رويدادها


ولادت با سعادت دو گوهر گیتی حضرت ثامن الحجج(ع) و حضرت معصومه(س)و دهه کرامت بر شما مبارک باد

دهه كرامت از اول ذیقعده سالـروز میــلاد مسعود كــریمه اهل بیت حضـرت فاطمه معصومه(س) تا دهم ذیقعده سالروز میلاد پر نور امام رضا(ع) می باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر است، مهر و وفایی که خواهر مهـربان و دلداده را به هجــرت وادار نمـوده و غربت و بیـماری و مرگ را در فصـل جوانی برای او آسـان کرده است. دهه کرامـت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمـانی است

دهه کرامت ازسوم تيرماه  همزمان با یکم ذی القعده و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز می‌شود و با سالروز ولادت با سعادت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام در سيزدهم تيرماه به کار خود پایان می‌دهد.

تمام مفاهیم سازنده‌ای که ما در فرهنگ اسلامی داریم در این دهه تداعی می‌شوند چرا که حرم حضرت معصومه و امام رضا (علیهماالسلام) کانون دعا و قرآن و نیایش و … است.

دهه کرامت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمانی است و این که می‌توانند رهبری دل‌های صدها میلیون مسلمان را در طی اعصار عهده‌دار بشوند.

دهه کرامت را خدمت همه اساتيد،كاركنان و دانشجويان آموزشكده فني وحرفه اي سما تبريك وتهنيت عرض مي نماييم

دفتر فرهنگ اسلامي آموزشكده سما واحد بيرجند

سالگرد ارتحال بنيان گذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره) تسليت باد

 

گزارش تصويري بزرگداشت روز معلم دبستان پسرانه سما دوره اول

شبهای پرفیض قدر وایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) راگرامی می داریم

پيام تبريك روز معلم،معاونت محترم دانشگاه و دبير شوراي نظارت وهماهنگي سما استان خراسان جنوبي

باسمه تعالی

روز معلم یادآورشکوه و عظمت زنان و مردان پاکباخته ای است که در طول تاریخ در عرصه تعلیم و تربیت جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته اند چنانکه استاد مطهری فرمودند معلمی شغل نیست ، عشق است ذوق است ، ایثار و فداکاری است .

الحق در شرایط خاص کنونی و در بحران اپیدمی بیماری کوید 19 ، معلمین دلسوز و زحمتکش از پای ننشسته و ایثارگرانه با تلاش های شبانه روزی خود از طریق فضای مجازی مبادرت به آموزش و پرورش دانش آموزان عزیز این مرز بوم نموده اند . لذا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فیلسوف فرزانه ، استاد شهید آیت اله مرتضی مطهری و تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم خدمت تمامی اساتید و معلمین ارجمند ، خاضعانه از همکاری و تلاش های اساتید ، دبیران ،معلمین و کارکنان محترم آموزشکده ها و مدارس سما استان خراسان جنوبی، به ویژه شهر بیرجند ،که خالصانه در جهت پیشبرد اهداف آموزشی ، فرهنگی و پرورشی تلاش می نمایند تقدیر و تشکر نموده  ، از خداوند متعال برای همه عزیزان سلامتی ، موفقیت و طول عمر با عزت مسئلت می نمایم .

                                                دکتر عطااله اژدری معاون دانشگاه و دبیر شورای نظارت و هماهنگی سما استان خراسان جنوبی